جدیدترین خبرهای شیراز

مجلس از مذاکره با روسیه در تدوین رژیم حقوقی دریای خزر اطلاع ندارد

فرج الله رجبی بعد از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در ارتباط با روسیه هرگونه مذاکره ای شده مجلس در جریان قرار نگرفته و علی القاعده باید مصوبه ای برای مذاکره درخصوص رژیم حقوقی دریایی خزر  به تصویب برسد، گفت: درست این است که مجلس در چنین تعاملی نقش داشته باشد زیرا این عدم تعامل جایگاه مجلس را تضعیف می کند.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس بار امانت مردم را بر دوش دارند، افزود:  مبارزه با فساد با جریان آزاد اطلاعت انجام پذیرفتنی است.

رجبی در عین حال عنوان کرد: رکن حساسیت جامعه علیه فساد در فضای مجازی و جریان آزاد اطلاعات است، بنابر این اگر بپذیریم جریان آزاد اطلاعات پیش فرض است به آن هم باید پایبند بود.

نماینده شیراز در مجلس خطاب به خبرنگاران اعلام کرد: مراقبت کنید جریان های مافیایی در رسانه ها رخنه نکنند زیرا به سادگی از این ماجرا نمی شود گذشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه جریان های ایجاد فشار در رسانه ها مراقبت لازم دارد، افزود: باید پذیرفت که حتی کسانی از این جریان آزاد اطلاعات نفعی نمی برند قطعا خانواده شان در این جریان نقش دارند.

رجبی همچنین با یادآوری اینکه مسئول هم باید هزینه بدهند و در جریان آزاد فقط خبرنگار هزینه ندهد، ادامه داد: باید بپذیریم به نفع خانواده ها و امنیت کشور است که از جریان آزاد اطلاعات بهره مند شوند زیرا در هر حال جامعه متوقف به آنها نمی ماند.

این نماینده مجلس درخصوص طرح سوال از مجلس و عدم نقش آفرینی نمایندگان فارس در این جریان، اعلامکرد: همچنان که طرح سوال از رییس جمهور حق نمایندگی است؛ عدم طرح آن هم حق وکلا است.

رجبی در عین حال عنوان کرد: به عنوان منطق کنونی جامعه نمایندگان فارس امضای این طرح را نپذیرفتند.

وی در خصوص صنعت گردشگری در فارس هم به نکاتی اشاره کرد و افزود: برای میراث و گردشگری نیازمند تشکیلات چابک، توانمند و مبتنی بر امکانات سخت افزاری و نرم افزاری هستیم، بنابر این باید آیین نامه ها بازخوانی و مجددا بازنویسی شوند؛ معتقد به بازسازی تشکیلاتی و برای استان های داری جاذبه به بازنویسی آیین نامه ها هستیم.

نماینده مردم شیراز درباره احتکار کالا و نوسان بازار هم عنوان کرد: انبارهای ما به اندازه کافی کالا دارند، درحالیکه میزان موجودی کافی است اما اگر کالای اساسی به دیگر کشورها فرستاده شوند با مشکل مواجه می شوی؛ مردم می توانند گرانی و وجود جنس را در بازار تحمل می کنند اما تحمل نبود جنس را ندارند.

رجبی خاموشی ها و تاثیر آن بر بازار و اقتصاد این بخش را مورد اشاره قرار داد و گفت: برای این منظور دو نامه به معاون اول رئیس جمهور و وزیر نیرو نوشتم تا در خصوص نیروگاه تدبیری اندیشیده شود زیراکه باید هزینه کافی در نگهداری و بازسازی نیروگاه ها اختصاص یابد که تاکنون این انجام نشده است و باید ارز کافی به این بخش اختصاص یابد.

وی همچنین پیرامون اینکه دولت برای تامین ریال در کشور از فروش ارز و مابه التفاوت آن بهره می برد، تصریح کرد: در شرایط امروز، دولت از این موضوع  استفاده نمی کند زیرا به صلاح مردم و اقتصاد کشور نیست.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با این وجود اعلام کرد: قسمتی از ماجرا مراقبت از اقتصاد است که درست نبوه و در مهار تورم موفق نبودیم، اما عددی که در افکار عمومی مطرح شده واقعیت ندارد؛ حتما سوء تدبیر ما در نرخ ارز واقعی است اما تراز درآمد ارزی ما در ماه های گذشته هم با افزایش روبه رو بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن